Шрифт:

Класиране на българите на Балканиадата

Класиране на българите на Балканиадата
04-07-2019 09:45

Българските атлети спечелиха 12 отличия (6 златни, 4 сребърни и 2 бронзови) в 49-то издание на балканските шампионати за юноши и девойки под 20 години в Клуж-Напока, (Рум).

 

България е на трето място в класирането по точки със 168 след Румъния – 263 и Турция – 244.5, а в таблицата по медали активите на родните атлети ги изпращат на четвърто място Турция (11-11-6), Румъния (8-10-9) и Сърбия (6-4-7).


В състезанието участваха 253 атлети от 15 страни, а освен Валентин Андреев (74.26 м на чук) национални рекорди постигнаха и Карахан Алперен на гюле (6 кг) – 21.48 м, и Александру Иконару Йонут (Рум) на 110 м с препятствия с 13.71 сек.

 

Ето и всички резултати на българските атлети:

 

Златен медал

Борис Линков – скок дължина – 7.36 (-0.1)

Валентин Андреев – чук (6 кг) – 74.26 – национален рекорд

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:08.31

Александра Начева – троен скок – 13.43 (0.3)

Алекс Христов – диск – 56.87

Симона Симеонова – скок дължина – 6.13 (0.9)

 

 

Сребърен медал

Девора Аврамова – 3000 м – 9:57.59

Яна Копчева – диск – 41.68

Щафета 4х100 м – девойки (Виктория Йорданова, Изабела Соколова, Никол Андонова, Мартина Писачева) – 47.52

 

Бронзов медал

Мартина Писачева – 100 м – 12.22 (-0.2), 12.24 (1.9) в сериите

Евгени Енев – овчарски скок – 4.80

Щафета 4х400 м – юноши (Симеон Симеонов, Христо Панев, Добромир Николов, Михаил Гаргов) – 3:24.57

 

 

Четвърто място

Габриел Митов – скок височина – 2.08

Никол Андонова – троен скок – 12.51 (0.4)

Щафета 4х400 м – девойки (Изабела Соколова, Бояна Чепилева, Никол Андонова, Лиляна Георгиева) – 3:52.28

Елица Тодорова – 1500 м – 4:36.10

Никол Андонова – 100 м с препятствия – 14.29 (0.2)

Радин Вълчев – 110 м с препятствия - 14.00 (-0.3)

 

Пето място

Слави Мутафов – 100 м – 10.89 (0.3), 10.96 (1.9) в сериите

Щафета 4х100 м юноши (Слави Мутафов, Кристиан Патъров, Борис Линков, Венелин Георгиев) – 42.53

Венелин Георгиев – 200 м – 21.70 (1.2)

Изабела Соколова – 100 м с препятствия – 14.35 (0.2)

Кристиан Патъров – 110 м с препятствия – 14.21 (-0.3)

Димитър Атанасов – троен скок – 14.97 (0.0)

Диан Донев – диск – 52.36

Виктория Василева – чук – 46.01

Алекс Любенов – овчарски скок – 4.70

 

Шесто място

Венелин Георгиев – 100 м – 10.91 (0.3), 10.92 (1.3) в сериите

Бояна Чепилева – 400 м с препятствия – 65.36

Виктория Йорданова – седмобой – 3437 точки (100 м пр. – 15.57 (-0.1), скок височина – 1.51, гюле – 8.41, 200 м – 26.30 (0.0), скок дължина – 4.94 (0.0), копие – 20.48 и 800 м – незавършила).

 

Седмо място

Симеон Стоянов – 400 м с препятствия – 56.49

Михаил Гаргов – 400 м – 49.47

Мартина Писачева – 200 м – 25.50 (3.0)

 

Девето място

Михаил Гаргов – 200 м - 22.34 (1.4)

 

Десето място

Добромир Николов – 400 м с препятствия - 59.04

 

Единадесето място

Христо Панев - 400 м - 50.52

 

---

Стани фен на BGathletic.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на леката атлетика.


Можеш да ползваш и мобилната версия на BGathletic.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgathletic.com


BGAthletic.com




Последни новини Най-четени