Антонио Иванов надбяга всички и на 200 м, дубъл и за Ефтимова

Снимка: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
24-07-2019 19:09 | Яна Касова

Спринтьорски дубъл направиха състезателите на Валя Демирева Антонио Иванов и Инна Ефтимова. Те са най-бързите и на 100 м, и на 200 м от националния шампионат за мъже и жени в София.

След като вчера Мистър BGathletic.com 2018 Иванов (Атлетик-София) спечели първата си титла при мъжете, днес добави и втората си – тази на 200 м. Той слезе под 21 сек – 20.86 сек, но с попътен вятър от 3.0 м/сек. Досегашният шампион Денис Димитров (Берое-Стара Загора), който направи фаулстарт във финала на 100 м, и вицешампионът 100 м Петър Пеев (СК Русе Кар Мотор Спорт) водиха сериозна битка за втората позиция. В нея се наложи Пеев – 21.18 сек срещу 21.20 сек за Димитров.

Ефтимова (Дунав-Русе) пък отново е над всички на национално ниво в спринта и с 23.15 сек (+2.3 м/сек) спечели титлата на 200 м. Елена Митева (Супер спорт-Варна) добави още едно отличие след това на 100 м с пр. и спечели среброто на 200 м с24.60 сек. Трета финишира Йорданка Иванова (Евър-Варна) – 25.04 сек.