Мавродиева спечели гюлето на европейското отборно

11-08-2019 18:57

Радослава Мавродиева не допусна изненада и като абсолютен фаворит спечели тласкането на гюле при жените на европейското отборно първенство, Втора лига във Вараждин (Хърв).

В първото си състезание за сезона шампионката на континента в зала победи подгласничката си Мария Толч (Хърв) с близо метър и половина. Мавродиева записа 17.34 м в единствения си успешен опит в състезанието, а хърватката подобри личния си рекорд на 15.73 м.

Трета стана Мария Слок Хансен (Дан) – 14.92 м.

Радослава спечели първите максимални 12 точки за българския тим във втория състезателен ден във Варджин. За сливналийката това беше едва четвърти старт за годината. През зимата тя стана шампионка на България (19.09 м), на Балканите (18.71 м) и на Европа (19.12 м).