Боян Лефтеров със злато и бронз на европейското първенство за ветерани

09-09-2019 09:50

На продължаващото във Венеция европейско първенство за ветерани отлично се представи състезателят на средни и дълги разстояния Боян Лефтров.

В групата над 65 години Лефтеров завоюва убедително златния медал в бягането на 10000 м с резултата 37:59.42 мин. Боян изпревари следващия го британец Антъни Уайтхауз (38:51.42 мин) с точно 51 секунди! Ден преди това Лефтеров участва и в бягането на 1500 м, където завърши трети с бронзов медал (4:55.40 мин).

На педя от медала в дисциплината троен скок при мъжете в група М55 се класира Венцислав Иванов. Той записа 11.85 м (+2.8), докато бронзовият медалист Одвард Виулсорд (Норв) завърши с 12.19 м.

За финала на 100 м в групата М45 се класира и Живко Желев, но за жалост габровецът остана осми с 12.17 сек (-0.9). Още във втората серия Живко победи с 11.79 и, ако беше повторил този резултат на финала, щеше да извоюва златния медал (победителят Рикардо Лемос (Порт) постина точно тези 11.79 сек).

Състезанията продължават сучастието на Алекси Чиликов М55 на скок дължина, Пламен Дойчев М60 на скок дължина и на Йордан Йорданов М70 на 2000 м стипълчейз.