Атлетите на Европа поведоха на САЩ

Снимка: Getty Images
10-09-2019 08:55

Сборният тим на Европа по лека атлетика поведе в класирането в историческия сблъсък със САЩ, който се провежда на стадион "Динамо" в Минск.
След първия ден от надпреварата Европа и с 328 точки, а САЩ с 316. Водач на отбора на Европа е Добромир Карамаринов, първи вицепрезидент на Европейската атлетика.
Състезателите от Стария континент постигнаха шест победи. Сред най-значимите бе тази в скока на височина при мъжете където Максим Надесекау спечели с 235 см, което е водещо постижение в света за сезона.
В хвърлянето на диск най-добрата състезателка на Хърватия Сандра Перкович спечели с 67.65 м и така показа, че вече си връща спортната форма от преди контузията.
Днес битката Европа - САЩ звършва с излъчването на победителите с 19 дисциплини.
Състезанието е последното голямо преди световното в Доха, което ще се проведе от 27 септември до 6 октомври.