Митко Ценов с личен резултат

Ценов е доволен от бягането си на 1000 м.

Държавният шампион на 2000 м стипълчейз и 3000 м за юноши младша възраст Митко Ценов (Атлет-Мездра) триумфира на 1000 м на турнира „Децата на София", който се проведе на стадиона на НСА.
17-годишният атлет финишира с лично постижение от 2:35,6 мин. Денис Миленков (Юниверсал) и Александър Йотовски (Локомотив-Пловдив) заковаха съответно 2:45,5 мин и 2:48,1 мин за останалите две места на почетната стълбичка.
„Много съм доволен от представянето си. Моята цел беше да си направя лично постижение", коментира Ценов.
Той участва и на 300 м, където се нареди 10-и с 39,2 сек.
В скока на дължина при юношите младша възраст Атанас Събев (АК Джордан) реализира 5,84 м и оглави класирането. Никола Костич (Срб) се нареди втори с 5,42 м. Третата позиция зае Антон Георгиев (АК Джордан) с 5,30 м.
Медалите в тласкането на гюле спечелиха Йордан Янчев (АК Джордан) с 15,78 м, Димитър Николов (Спартак Плевен) с 13,50 м и Смаил Мехмедов (Хеброс-Харманли) с 12,06 м.
Наградите за спортистите бяха осигурени от спонсорите на състезанието Eurohold, Joma, Velomania, Evridika Holidays, Solid 55, Georgi Pavlov Managment, списание Атлетика,  LG, Universal. Медиен партньор на турнира е bgathletic.com.