Благовест Трифонов с два златни медала

Състезателят на ЦСКА Благовест Трифонов триумфира с две титли на турнира „Децата на София".
Той беше най-добър на 100 и 300 м при юношите младша възраст. В късия спринт Трифонов записа 11,1 сек, а в по-дългия - 36,1 сек.
„Много перспективен състезател е Благовест, обаче е голям калпазанин, сподели треньорът на Трифонов Димчо Ников. - Тренираме едва от 1 септември, преди това децата бяха в почивка."
На 100 м за медали се пребориха още трима атлети. Даниел Цинцов (Пауталия-Казанлък) финишира за 11,6 сек за второто място, а на третото заеха двама спринтьори - Душан Илич (Срб) и Александър Крушовски (АК Джордан-Благоевград) също с 11,6 сек.
Кристиян Сандъкчиев (Славия) спечели среброто на 300 м с 37,3 сек, а Свилен Минчев (Лудогорец-Раздград) спря хронометрите на 37,5 сек и взе бронза.
Ивона Сураджиева (Хеброс-Харманли) беше най-бърза на 100 м при девойките младша възраст с 13,4 сек. След нея се наредиха Мария Величкова (Левски) с 13,6 сек и съотборничката й Маргарита Тодорова с 14,2 сек.
В състезанието за четири възрастови групи взеха участие над 550 атлети. Децата получиха специални награди от спонсорите на състезанието Eurohold, Joma, Velomania, Evridika Holidays, Solid 55, Georgi Pavlov Managment, списание Атлетика,  LG, Universal. Медиен партньор на турнира е bgathletic.com.