Денисиева най-титулувана на „Децата на София

Денисиева (в средата) спечели златото на 300 м.

Мария Денисиева (Титан) спечели три медала от турнира „Децата на София", в който участваха над 550 състезатели в четири възрасти.
Възпитаничката на Лиляна Видева грабна златото на 300 м и стана втора на 100 м и в скока на дължина при девойките до 16 г.
Маша финишира за 46,5 сек на 300 м, а след нея се подредиха Елена Борисова (Лудогорец-Разград) с 46,6 сек и Наталия Лазич (Срб) с 47,5 сек.
На 100 м шампионка стана Мирела Ванчева (Хаммер-ХВ-Трявна) с 13,30 сек. Денисиева записа 13,80 сек. Никол Николова (ЦСКА Солид 55) спечели бронза с 14,00 сек.
Дейзи Иса (Ч.Ч.Чендини) направи един успешен опит в сектора за скока на дължина - 5,27 м, с който си осигури златото. Денисиева постигна 5,00 м. Гергана Гълъбова (Д.Вучков-Вучето Самоков) стана трета с 4,30 м.
Денисиева вече е ученичка в Първа немска гимназия, което ще наложи редуциране на тренировките.
„Вече ще тренирам само по три пъти седмично. Приеха ме в гимназия и няма да имам възможност да тренирам много", сподели Маша.
В турнира взеха участие над 550 деца. Наградите за спортистите бяха осигурени от спонсорите на състезанието Eurohold, Joma, Velomania, Evridika Holidays, Solid 55, Georgi Pavlov Managment, списание Атлетика,  LG, Universal. Медиен партньор на турнира е bgathletic.com.