Шрифт:

500 деца на „Лекоатлетическите звезди на София"

500 деца на „Лекоатлетическите звезди на София
Димитрова (на първо място) и Балукова (вляво) получават своите награди.

Мирела Ванчева и Ерик Монолов спечелиха по две титли от второто издание на турнира „Лекоатлетически звезди на София" на стадиона на НСА. В състезанието взеха участие около 500 деца от 51 софийски училища от първи до 10-и клас, информира viasport.bg.
14-годишната възпитаничка на Националната финансово-стопанска гимназия Мирела Ванчева спечели спринта на 100 м във възрастовата група 7-8 клас с време от 13,5 сек. Тя нямаше конкуренция и в скока на дължина, като се приземи на 4,20 м или на цели 42 см пред втората - Елина Димитрова.
Ерик Монолов от Националното средно общообразователно училище „София" пък беше най-бърз на 100 и на 400 м. В късия спринт той финишира за 12,7 сек., а в дългия даде време от 1:00,4 мин. В училището на Монолов е учила и изявената ни спринтьорка Ивет Лалова.
Гергана Гълъбова и Ивелина Здравкова (5-6 клас) си размениха по един златен и сребърен медал. Гълъбова стана първа на 60 м с 8,8 сек. и втора на 300 м (54,7), а Здравкова - първа на 300 (51,4 сек.) и втора на 100 с резултата на победителката.
Злато и сребро спечелиха още малката Михаела Василева, както и Теодор Георгиев, Ивелина Димитрова и Бирджан Минков.
Недоволна от резултата си пък остана победителката в скока на височина при осмокласничките Джулия Димитрова. Тя учи в математическата гимназия и тренира в клуба по лека атлетика към НСА.
„Имах вече медал от градското през април, но тогава скочих 130, а сега 125 см. Времето днес обаче беше доста непроятно и не успях да загрея добре", сподели пред viasport.bg Джули.
Нейна подгласничка със същия резултат стана съученичката й и партньорка в тренировките Андреа Балукова. И двете са категорични, че няма да се откажат от атлетиката заради математиката и ще продъжат да спортуват поне до 12 клас. „Не само защото е полезно за здравето, а защото е и забавно", заяви viasport.bg Андреа.

РЕЗУЛТАТИ

1-2 клас
Момчета:
50 м

1. Александър Мицев 42 ОУ - 8,8 сек.
2. Никола Прахов ЧСОУУ - 8,9 сек.
3. Георги Григоров 98 НУ - 8,9 сек.
Скок дължина
1. Велислав Кирилов 199 ОУ - 1,61 м
2. Александър Ангелов 98 НУ - 1,60 м
3. Георги Григоров 98 НУ - 1,56 м
Момичета:
50 м

1. Изабела Соколова 35 СОУ - 9,4 сек.
2. Михаела Василева 42 ОУ - 9,5 сек.
3. Красимир Велева 98 НУ - 9,5 сек.
Скок дължина
1. Михаела Василева 42 ОУ - 1,69 м
2. Красимира Велева 98 НУ - 1,54 м
3. Александра Бешева 98 НУ - 1,54 м

3-4 клас
Момчета:
60 м

1. Христо Проданов 20 ОУ - 9,2 сек
2. Теодор Георгиев 163 ОУЧХ - 9,6 сек.
3. Любомир Русинов 163 ОУЧХ - 9,6 сек.
200 м
1. Теодор Георгиев 163 ОУЧХ - 34,0 сек.
2. Борис Линков НСОУ - 34,5 сек.
3. Любомир Русинов 163 ОУЧХ - 35,0 сек.
Скок дължина
1. Борис Линков НСОУ - 3,55 м
2. Сезар Халидов 58 ОУ - 3,35 м
3. Борислав Велев 163 ОУЧХ - 3,30 м
Момичета:
60 м

1. Ивелина Димитрова 20 ОУ - 10,2 сек.
2. Ралица Славчева НСОУ - 10,2 сек.
3. Симона Борисова 35 СОУ - 10,3 сек.
200 м
1. Стояна Стефанова 163 СОУ - 37,1 сек.
2. Симона Николова 98 НУ - 37,9 сек.
3. Симона Борисова 35 СОУ - 38,2 сек.
Скок дължина
1. Инес Николова 58 ОУ - 3,10 м
2. Ивелина Димитрова 20 ОУ 3,00 м
3. М. Дякова 35 СОУ - 2,94 м

5-6 клас
Момчета:
60 м

1. Християн Енчев 171 ПУ - 9,0 сек.
2. Мартин Марков 41 ОУ - 9,0 сек.
3. Стоян Атанасов НСОУ - 9,1 сек.
300 м
1. Мартин Асенов НСОУ - 53,3 сек.
2. Стоян Атанасов НСОУ - 53,7 сек.
3. Пламен Иванов 199 ОУ - 56,5 сек.
Скок дължина
1. Любен Зарков 58 ДУ - 3,92 м
2. Александър Златев 35 СОУ 3,65 м
3. Силвестър Александров 58 ОУ - 3,53 м
Момичета:
60 м

1. Гергана Гълъбова 22 СОУ - 8,8 сек.
2. Ивелина Здравкова 170 СОУ - 8,8 сек.
3. Ивона Атанасова 163 ОУЧХ - 9,3 сек.
300 м
1. Ивелина Здравкова 170 СОУ - 51,4 сек.
2. Гергана Гълъбова 22 СОУ - 54,7 сек.
3. Елена Сименкович 35 СОУ - 56,8 сек.

7-8 клас
Момчета:
100 м

1. Ерик Монолов НСОУ - 12,7 сек.
2. Димитър Тодоров 51 СОУ - 12,9 сек.
3. Алек Ешков 42 ОУ - 12,9 сек.
400 м
1. Ерик Монолов НСОУ - 1:00,4 мин.
2. Стоян Радев 67 ОУ - 1:01,9 мин.
3. Димитър Тодоров 51 СОУ - 1:07,5 мин.
Скок височина
1. Васил Маров 58 ОУ - 140 см
2. Бирджан Минков 58 ОУ - 130 см
3. Димитър Тодоров 51 СОУ - 130 см
Скок дължина
1. Бирджан Минков 58 ОУ - 4,58 м
2. Владимир Митев 35 СОУ - 4,51 м
3. Васил Маров 58 ОУ - 4,50 м
Момичета:
100 м

1. Мирела Ванчева НФСГ - 13,5 сек.
2. Виктория Жежева 35 СОУ - 14,6 сек.
3. Мария Паскалева СМГ - 15,2 сек.
400 м
1. Людмила Борисова 42 ОУ - 1:15,9 мин.
2. Виктория Жежева 35 СОУ - 1:16,3 мин.
3. Биляна Дундова 170 СОУ - 1:21,1 мин.
Скок височина
1. Джулия Димитрова СМГ - 125 см
2. Андреа Балукова СМГ - 125 см
3. Ванина Димитрова 201 СОУ - 115 см
Скок дължина
1. Мирела Ванчева НФСГ - 4,20 м
2. Елина Димитрова НТБГ - 3,78 м
3. Яна Гошева 35 СОУ - 3,60 м

9-10 клас
Момчета:
100 м

1. Даниел Якимов НФСГ - 11,6 сек.
2. Люсиян Павлов 26 СОУ - 11,6 сек.
3. Симеон Захариев 35 СОУ - 11,9 сек.
Скок дължина
1. Люсиян Павлов 26 СОУ - 6,21 м
2. Йоан Славов СПСАГ - 5,32 м
3. Момчил Василев СМГ - 5,13 м
Момичета:
100 м

1. Радостина Павлова 31 СУЧЕМ - 14,4 сек.
2. Елина Люхтова НФСГ - 15,0 сек.
3. Леонтина Тренчева СГСАГ - 15,1 сек.
Скок дължина
1. Илияна Маркова НПГПФ - 3,94 м
2. Цветелина Цветанова СГСАГ - 3,68 м
3. Леонтина Тренчева СГСАГ - 3,68 м


Снимки: viasport.bg


BGAthletic.com

Последни новини Най-четени
Архив
Ноември 2014
Спортни новини