Лалева и Заро с по две победи на ‘Вулпев-Бахчеванов’

Габриела Лалева и Златозар Атанасов спечелиха по две дисциплини на международния турнир „Вулпев-Бахчеванов” в Пловдив. Лалева се наложи на 100 и 200 м, а Заро беше непобедим в двата хоризонтални скока.

Шампионката на България в двете спринтови дисциплини финишира на 100 м за 11.78 сек. След нея се класираха шампионката ни на 400 м с пр. Куач Лан – 12.22 сек, и Мария Данкова – 12.27 сек. На 200 м Лалева спря хронометъра на 23.80 сек.

Атанасов пък първо триумфира в скока на дължина със 7.65 м, а след това спечели тройния скок с 16.66 сек.

Денис Ерадири постигна 7.59 м за второто място в скока на дължина и изпревари Тодор Георгиев – 7.23 м.

В тройния скок само четирима атлети успяха да запишат опити. След Заро се нареди Румен Димитров с 16.15 м. Павел Моравенов скочи 14.38 за третата позиция, а четвърти стана Кристиян Неделчев 13.25 м.

* Станете фен на BGathletic.com във Фейсбук ТУК и не изпускайте нито една новина от света на леката атлетика

Тагове: Габриела Лалева, Златозар Атанасов, 100 м, 200 м, троен скок, скок дължина