Минкина и Балaбанов двойни шампиони в София

Снимка: Илиан Телкеджиев, lap.bg
25-06-2015 12:50 | Яна Касова

Диляна Минкина (Средногорски атлет-Пирдоп) и Иво Балабанов (АК Джордан) станаха двойни шампиони в бяганията по време на националното първенство за старша възраст в София.

Минкина се наложи на 800 м, след като ден по-рано беше над всички на 1500 м. В по-късата дистанция Диляна финишира за 2:18.00 мин и изпревари Веселина Алинска (Рилски атлет-Самоков) – 2:18.94 мин, и Силвия Георгиева (Евър-Варна) – 2:19.05 мин.

Балабанов също се наложи на 800 м, но в първия ден на надпреварата той тримуфира в коронната си дисциплина 3000 м стипълчейз. Благоевградчанинът измина двете обиколки за 1:58.68 мин.

Бронзовитя медалист на 800 м Мустафа Мустафа (ЛСК Айтос) този път финишира втори с време от 1:59.77 мин. Мануел Петров (Евър-Варна) спечели бронза с 2:00.56 мин.

Тагове: НШ 2015, НШ старша 2015, 1500 м, Диляна Минкина