Атлетите ни не взеха медали от вчерашните финали в Тбилиси

31-07-2015 09:35

Двамата български атлети, които участваха във финалите на своите дисциплини снощи, останаха без отличия от Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси.

Димитър Балев завърши седми във финала на 400 м с препятствия с време 56,98 сек. Шампион стана испанецът Алейс Салвадор Порас Кантонс с 52,52 сек., който бе най-бърз и в сериите.

Ариана Кузманова е осма в скока на дължина с 5,54 м, постигнати във втори опит. Българката не успя да повтори скока си от квалификациите, където постигна 5,72 м и влезе с шести резултат във финала.

Златото спечели Мая Бедрач от Словения с 6,01. Тя единствена мина границата на 6-те метра. Втора с лично постижение за сезона е Клинта Блусина от Латвия с 5,93 м, а трета – Антониа Кол от Германия с 5,91 м, пише Viasport.bg.

Днес във финала на гюле ще участва Георги Монев, а Радин Вълчев ще стартира в спора за разпределение на медалите на 110 м с препятствия.

Тагове: Европейски младежки фестивал, Тбилиси2015