Радин Вълчев с личен рекорд във финала на хърдели в Тбилиси

31-07-2015 20:40

Българският лекоатлет Радин Вълчев подобри личния си рекорд точно на финала на 110 м с препятствия от Европейския младежки фестивал в Тбилиси, Грузия.

15-годишният състезател на Тракия-96 (Пловдив) даде време от 14,58 сек. Предишният му рекорд бе 14,67 сек. Радин остана осми във финала, в който бе единственият хърделист, роден през 2000 г. Всички останали бяха с година по-големи от него.

Шампион в дисциплината стана французинът Жулиан Андрианавалона с 13,84 сек., следван от Луис Салорт Асенсио (Испания) – 13,85 сек., и Кристиан Файдига (Италия) – 14,11 сек.

Другият ни финалист днес - Георги Монев, завърши на 9-о място на гюле с резултат 15,32 м, постигнати във втория опит. В първия той прати уреда на 14,79 м, а в третия направи фаул и приключи състезанието.

Шампион с личен рекорд за сезона е Арту Коркеасало от Финландия с 18,98 м. Той изпревари с повече от метър втория – Ариел Атиас (Израел) – 17,67 м. Бронзът стана притежание на Вадзим Чарнишов от Беларус със 17,60 м.

С финала на 800 м утре са свързани най-големите ни надежди за медал в атлетика. Съотборничката на Радин –Лиляна Георгиева, извоюва по категоричен начин участието си в борбата за разпределение на медалите с второто си място в серията, припомня Viasport.bg.