Андрей Гридин спечели третия ултрамаратон Персенк

26-08-2015 10:55

Андрей Гридин победи в планинския ултрамаратон Персенк Ултра. Ски-бегачът измина 132-та км за 16.21:42 часа. С първото си място Гридин спечели 4 т. от квалификациите за известния Ultra-Trail du Mont-Blanc, тъй като двете състезания са свързани. Втори в Персенк Ултра 2015 финишира Владимир Милушев, който измина 132-та километра за 21.04:18 ч. При ветераните най-бърз бе Пламен Давидов.

Третото издание на едно от най-интересните и тежки състезания по планинско бягане в страната – Персенк Ултра отново привлече голямо внимание и много участници, въпреки лошото време. Маршрутът минаваше през родопски върхове, села и забележителности, сред които Чудните мостове, върховете Персенк и Баба, село Орехово, Цирикова църква. Стартът и финалът отново бяха в Асеновград, а дистанцията – 132 километра с 5387 метра денивелация.

Въпреки тежките условия – ниски температури, обилен дъжд и кал, някои от участниците в Персенк Ултра 2015 постигнаха много добри времена.

При жените най-бърза бе Надежда Ангелова с 25.16:17 ч.

Освен Персенк Ултра със своите 132 км, състезанието имаше още две дистанции, обособени като отделни надпревари – Орехово Ултра (80 км) и Крос Асеновград (20 км). Победител при мъжете в Орехово Ултра стана Душко Момич с 10.09:44 ч. При жените най-бързо измина 80-те км Христина Козарева, на която й трябваха 12.34:40 ч. Денивелацията, с която трябваше да се справят те, бе 3495 м.

В третата дистанция – 20 км крос Асеновград най-бърз бе Кристиян Стошич от Сърбия с време 1.44:12 ч. Трасето е с обща положителна денивелация от 1350 м, почти изцяло по планински пътища и пътеки.

Тагове: Андрей Гридин, планинско бягане, Персенк ултра 2015