Страхотно: Ивет Лалова се класира за финала на 200 м

Най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова постигна невероятен успех на световното в Пекин, като се класира за финала на 200 м.

Днес Ивет Лалова отново показа изумителна форма и на полуфинала на 200 м финишира 3-а и постови личен рекорд, като финишира за 22,32 сек.

Досегашният личен рекорд на Лалова бе 22,51 сек от Олимпиадата в Атина преди 11 години. Ивет удържа обещанието си, че през тази година трябва да очакваме от нея страхотни резултати именно на 200 м.

В първата полуфинална серия победи шампионката на Ямайка Илейн Томпсън с 22,13 сек, а втора очаквано стана американката Кандис Макграун с 22,26 сек. След Ивет остана швейцарката Камбунджи с нов национален рекорд – 22,64 сек.

22,37 сек пък бяха необходими на победителката във втория полуфинал Дафне Схипърс, а втора и финал по право спечели с 22,53 сек. ямайката Шерън Симпсън.

В третия полуфинал с първото място се поздрави Ашър Смит с национален рекорд на Великобритания - 22,12 сек. Втора е Дженеба Тармоу от САЩ с 22,38 сек., а трета остана Вероника Кемпъл. Ивет е с първо губещо време, но доста по-бърза от другите, които продължават по право. Всъщност нашата атлетка е с 4-о време сред финалистките.

Финалът на 200 м е утре.

Това е трети финал за българските атлети, след 4-ото място на Габи Петрова на троен скок и Мирела Демирева на скок височина.

Стани фен на BGathletic.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на леката атлетика.