Ивет Лалова – 7-а на 200 м с 22,41 сек.

28-08-2015 16:13

Ивет Лалова се класира 7-а на 200 м с 22,41 сек. Така нашата спринтьорка записа най-доброто си представяне на световно първенство. На финала Ивет, от трета пътека, се опита да се пребори за по-предно класиране и даде всичко от себе си. Тя записа второ най-добро постижение в кариерата си, след като вчера постигна 22,32 сек.

С това Ивет записа поредния български успех в тази дисциплина, след като досега Анелия Нунева има 6-о място през 1983 г и Надежда Георгиева е 8-а през 1987 г.

В днешния невероятен финал световна шампионка стана холандката Дафне Схипърс, която успя да вземе златото в последните метри с нов европейски рекорд – 21,63 сек. Това е трето постижение за всички времена, след рекордьорката Флорънс Грифит – 21,34 и Марион Джоунс – 21,62.

Втора в Пекин остана ямайката Илейн Томпсън с 21,66, като изпревари във вечната ранглиста Мерлин Оти. Илейн водеше до последните метри, но Дафне показа невероятен финал и я изпревари.

Трета, изненадващо, остана ветеранката Вероника Кемпбъл с невероятните за възрастта й – 21,97 сек., като изпревари четвъртата Кендис Макграун от САЩ с 22,01.

Постижението на Дафне Схипърс е и рекорд на световните шампионати, който бе на Зилке Гладиш от ГДР – 21,74 сек. от 1987 г. За холандката това е първа световна титла. Тя спечели и сребро на 100 м с 10,81 сек.

След финала Дафне каза: Толкова съм съм развълнувана. Знаех, че Илейн е пред мен, но трябваше да съм релаксирана след първите 100 м и да ми останат сили за правата. Сега вече съм много уморена.

Стани фен на BGathletic.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на леката атлетика.