Беларускиня прекара световната шампионка на 800 м

Снимка: Getty Images for IAAF
29-08-2015 14:34

Световната шампионка на 800 м от Москва’2013 Юнис Сум не успя да донесе 7-ото злато на страната си, която е лидер в класирането. Бегачката на 800 м имаше доста непрофесионално поведение по време на финала на бягането на 2 обиколки.

Тя тръгна да води в едно доста бавно темпо, при което е ясно, че на финала ще бъде наказана. Тази практика се случи и на Сум. Тя умело бе задмината от европейската шампионка в дисциплината Марина Арзанасова от Беларус още на 550 метър и докрая нито една от финалистките не можа да й се противопостави. Така с втора обиколка 58 сек. Арзамасова финишира за 1:58.03 мин. За второто място се пребори канадката Мелиса Бишоп с с 1:58.12 чин., която също наказа Сум, а трета остана кенийката с 1:58.18 мин.

Така Сум не успя да увеличи актива на Кения на 7 златни медала, но донесе четвърти бронзов медал.

Стани фен на BGathletic.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на леката атлетика.