14.04.2021 15:19 100 дни преди старта на Игрите отново проблеми с вируса | 13.04.2021 14:40 Бивш служител на ЕС Медиа бе избран за народен представител | 13.04.2021 10:36 Атлетка от Намибия подобри рекорда на 400 м | 12.04.2021 14:11 Повече от 2/3 от японците са за отмяна или ново отлагане на Игрите | 12.04.2021 09:20 Инна Ефтимова между Олимпиадата и рисуването - видео | 11.04.2021 10:42 Американка се изстреля на място №6 за всички времена на 100 м | 10.04.2021 18:20 Храните, които изгарят мазнините | 09.04.2021 08:47 Отлагат Диамантената лига в Осло | 08.04.2021 14:01 13 любопитни факта за бягането | 08.04.2021 12:01 Какво предстои в четвъртфиналите на Лига Европа |
Днес Google ни припомня една историческа дата. Дата, която превръща олимпизма и петте му кръга в синоним на сила, дух, спортменство, героизъм, национализъм.
На днешната дата преди точно 120 години се провеждат първите съвременни Летни олимпийски игри в Атина.
България официално е една от 14-те страни участнички в надпреварата. От този ден, близо век напред, спортът се превръща в истинска държавна политика за страната ни. Масовостта, постиженията, рекордите, но най-вече възпитанието и изграждането на физическа култура, навици и здрава нация, са само част от всички съпътстващи положителни фактори.
Този, сервиран ни от световния уеб гигант Google факт, бе повод да ме накара да се замисля малко по темата.
За жалост сред нас "спортните хора", в днешно време, все повече витаят основно два израза:
"Едно време, когато ..." и "Времената се менят, спортът трябва да се преориентира".
Истината може би е по средата между тези две основни тези. Но истината е и друга.
Академично казано "Нещата не вървят в правилната посока". Да, винаги можем да замазваме и да вадим всякаква статистка, правена по всемъзможни начини, но истината се вижда от треньори, състезатели, ръководители, управници.
За жалост по тази тема, чисто по български или сме с хейтърските, или с розовите очила.
Видимо те не вършат работа!
Това е идеята на тази публикация - нека погледнем проблема без очила, всички (визирайки всички заинтересовани страни, инак цялата държава) можем само да спечелим!
Нека помним и знаем, България е име в световната спортна история, това няма как да се промени. Но какво ще бъде за бъдеще, зависи от нас, хората, чието ежедневие е посветено на спорта!
Иван Кутуев,
възпитаник на НСА „Васил Левски” и председател на СК „Югозапад”
---
Последни новини | Най-четени |