Сливенчани най-бързи на турнир ‘Цветанка Христова’

Станимир Минчев - най-бърз на ′Цветанка Христова′.; Снимка: Тони Тончев
26-04-2016 19:22

Спринтьори на сливенския атлетически клуб спечелиха дисциплините 100 м и 400 м при юношите на мемориалния турнир „Цветанка Христова”.

Станимир Минчев беше най-бърз в късия спринт, а Живко Стоянов – на 400 м.

Минчев се наложи във финала на 100 м с 11.0 сек. Със същото време от 11.0 сек второто място е за Ангел Ангелов (Локомотив-Русе). Третата позиция спечели Марио Янев (АК Джордан) – 11.2 сек.

Националният състезател в мъжкия тим Стоянов беше над всички в едната обиколка с 49.2 сек. Жоро Жоров (Левски) с 49.9 сек и Методи Миланов (Атлетик-София) – 52.6 сек, станаха подгласници на сливналията.

При девойките Цветелина Любомирова (Локомотив София-Никола Карапетров) се наложи с 12.8 сек всички във финалното бягане на 100 м. Ариана Кузманова (Атлетик-София) спря хронометъра на 13.0 сек за второто място. Трета стана Мария Караиванова (СК Приорити Спорт) – 13.1 сек.

Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) пък завоюва златния медал на 400 м при девойките с време от 59.8 сек. Костантина Борисова (Лудогорец-Разград) се окичи със среброто след постижение от 60.3 сек. Николина Чолакова (Ч.Ч.Чендини) се класира трета с 61.8 сек.