Шрифт:

Всички диамантени победители в 7-годишната история на веригата

Всички диамантени победители в 7-годишната история на веригата
Снимка: БГНЕС
10-09-2016 13:24

Ето всички победители в генералното подреждане на дисциплините от 2010 –а до 2016 година:

МЪЖЕ

100 м — Тайсън Гей, Асафа Пауъл, Юсейн Болт, Джъстин Гатлин, Гатлин, Гатлин, Пауъл
200 м — Уолъс Спиърмън, Уолтър Дикс, Никел Ейшимейд, Уорен Уеир, Алонсо Едуард, Едуард, Едуард
400 м — Джеръми Уоринър, Кирани Джеймс, Кевин Борле, Лашон Мерит, Мерит, Джеймс, Мерит
800 м — Дейвид Рудиша, Рудиша, Мохамед Аман, Аман, Найджъл Амос, Амос, Фъргюсън Ротич
1500 м — Асбел Кипроп, Никсън Чепсеба, Силас Киплагат,  Аянлех Сюлейман, Киплагат, Кипроп, Кипроп
3000 м стипълчейз — Пол Коеч, Коеч, Коеч, Консеслус Кипруто, Джейръс Биреч, Биреч, Консеслус Кипруто 
5000 м — Имане Мерга, Мерга, Айзая Коеч, Йенеу Аламиреу, Калеб Ндику, Йомиф Кеджелча, Хагос Гебрехиует
110 м пр. — Дейвид Оливър, Дайрон Роблес, Ариес Мерит, Оливър, Паскал Мартино-Лагарт, Оливър, Орландо Ортега
400 м пр. — Бершон Джексън, Дейвид Грийн, Хавиер Кулсон, Кулсон, Майкъл Тинсли, Джексън, Керън Клемент
Скок височина — Иван Ухов, Джеси Уилямс, Роби Грабарз, Богдан Бондаренко, Мутаз Баршим, Баршим, Ерик Кинард
Овчарски скок — Рено Лавиени, Лавиени, Лавиени, Лавиени, Лавиени, Лавиени, Лавиени
Скок дължина — Дуайт Филипс, Митчъл Уат, Александър Менков, Менков, Гофри Мокоена, Грег Ръдърфорд, Фабрис Лапиер
Троен скок — Теди Тамго, Филипс Идоу, Крисчън Тейлър, Тамго, Тейлър, Тейлър, Тейлър
Гюле — Крисчън Кантуел, Дилън Армстронг, Рийс Хофа, Раян Уайтинг, Хофа, Джо Ковач, Томаш Уолш
Диск — Пьотр Малаховски, Виргилиус Алекна, Герд Кантер, Кантер, Малаховски, Малаховски, Малаховски
Копие — Андреас Торкилдсен, Матиас де Зордо, Вячеслав Весели, Весели, Томас Рьолер, Теро Питкамяки, Якоб Вадлеч 

ЖЕНИ
100 м — Кармелита Джетър, Джетър, Шели-Ан Фрейзър-Прайс, Фрейзър-Прайс, Вероника Кембъл-Браун, Фрейзър-Прайс, Илейн Томпсън
200 м — Алисън Филикс, Филикс, Шаронда Уилямс,  Шели-Ан Фрейзър-Прайс, Филикс, Филикс, Дафне Схипърс
400 м — Алисън Филикс, Амантле Монтшо, Монтшо, Монтшо, Новлин Уилямс-Милс, Франсена Маккоръри, Стефани Макферсън
800 м — Джанет Джепкосгей, Дженифър Медоус, Памела Джелимо, Юнис Сум, Сум, Сум, Кастер Семеня
1500 м — Нанси Лагат, Морган Юсени, Абеба Арегауи, Арегауи,  Дженифър Симпсън, Сифан Хасан, Лаура Мюр
3000 м стипълчейз — Милка Чемос Чейва, Чейва, Чейва, Чейва, Хивот Аялю, Вирджиния Нямбура, Рут Джебет
5000 м — Вивиан Чериут, Чериут, Чериут, Месерет Дефат, Мърси Черено, Гензебе Дибаба, Алмаз Аяна
100 м пр. — Присила Лопес-Шлип, Даниел Карутерс, Доун Харпър, Харпър-Нелсън, Харпър-Нелсън, Харпър-Нелсън, Кендра Харисън
400 м пр. — Кайлийс Спенсър, Спенсър, Спенсър, Сузана Хейнова, Спенсър, Сузана Хейнова, Касандра Тейт
Скок височина — Бланка Влашич, Влашич, Шонте Лоу,  Светлана Школина, Мария Кучина, Рут Бейтиа, Бейтиа
Овчарски скок — Фабиана Мюрер, Силке Шпигелбург, Шпигелбург, Шпигелбург, Мюлер, Николета Кириакопулу, Катерини Стефаниди
Скок дължина — Бритни Рийс, Рийс, Елена Соколова, Шара Проктър, Тиана Бартолета, Бартолета, Ивана Шпанович
Троен скок — Яргелис Савине, Олга Саладуха, Олга Рипакова, Катерин Ибаргуен, Ибаргуен, Ибаргуен, Ибаргуен
Гюле—Надежда Остапчук, Валери Адамс, Адамс, Адамс, Адамс, Кристина Шваниц, Адамс
Диск—Ярелис Бариос, Бариос, Сандра Перкович, Перкович,  Перкович, Перкович, Перкович
Копие—Барбора Шпотакова, Кристина Обергфьол, Шпотакова, Обергфьол, Шпотакова, Шпотакова, Мадара Паламейка

 

---


Тагове: ДЛ 2016, Брюксел 2016
BGAthletic.com

Коментари



Последни новини Най-четени