Спринтьор изуми с човешки жест

03-02-2017 10:16

Страхотен жест направи Мартин Живков на националния ни шампионат в зала.

Момчето получи бронзов медал в бягането на 400 м на първенството за юноши младша възраст в Добрич, но малко по-късно го подари на Любослав Еленков от Видин.

Възпитаникът на Христо Стоянов – Мартин всъщност финишира 4-и във финала, но след това Любослав, който завърши преди него, бе декласиран. Оказа се, че видинчанинът е пристъпил линията и е влязъл във вътрешния коридор, което според правилата се наказва с дисквалификация.

Въпреки това, според Мартин медалът трябва да си е на Еленков, защото е бил по-бърз от него. След като се консултирал и с треньора си Стоянов, отишъл и подарил бронзовото отличие на спринтьора от Видин.

Самият Мартин сподели пред BGathletic.com, че тази зима той не е достатъчно подготвен и Любослав заслужава да получи този медал.

Да припомним, че златния медл на 400 м при младшата възраст спечели Валентин Хаджиев от Лудогорец-Разград с 52.73, пред Алекс Йорданов от Берое-Ст.Загора (53,18).