Очаквано - Елиуд Кипчоге спечели Берлинския маратон

Снимки: Getty Images
24-09-2017 17:17

Елиуд Кипчоге очаквано спечели Берлинския маратон, който е един от най-силните в света.

Олимпийският шампион от Рио обаче не можа да подобри световния рекорд в дисциплината. Той финишира с изключително силен резултат, но причина за по-добър резултат може да се отбележи, че е лошото време в германската столица.

Кипчоге финишира за 2.03:34 часа, коуето е с 37 секунди по-бавно от сегашния световен връх. Много силна и неочаквана конкуренция за шампиона бе етиопският дебютант Ги Адола, който се класира втори с 2.03:46. На трето място финишира друг етиопец Мосинет Геремев - 2.06:09.

Последните шест световни рекорда в мъжкия маратон са поставени точно на това състезание, а последният е на Денис Кимето от Кения – 2.02.57 ч.

Победета при жените в Берлин извоюва Гладис Чероно от Кения с 2.20:23 часа. Тя изпревари с 18 секунди втората Рута Аги от Етиопия. Трета се класира Валъри Айабей от Кения с 2.20:53 ч.