Атлетите от Ловеч над всички на планинското бягане

09-05-2018 17:13

Атлетите на СК Стратеш Атлетик-Ловеч спечелиха титлите от националния шампионат по планинско бягане, дълга дистанция, в Тететвен.

В първенството на дистанция от 30 км участваха 15 клуба.

Победата при жените завоюва Мая Недялкова (СК Стратеш Атлетик-Ловеч), след като финишира за 3.24:50 часа. Милка Михайлова (Дунав-Русе) се нареди на второто място с постижение от 3.45:30 часа. Бронзът е за Милена Славова (Браун Тим - В.Търново) - 4.10:03 часа.

Константин Василев (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) се наложи при мъжете с време от 2.51:52 часа. Негови подгласници станаха Мирослав Спасов (СК Младост 2012-Благоевград) – 3.01:52 часа, и Милен Ковачков (Браун Тим - В.Търново) – 3.08:10 часа.

Под 3 часа бяга и Александър Василев (Юниверсал) – 2.52:12 часа. Той обаче бяга извън класирането и не влезе в медалите.

Медалите на призьорите връчиха д-р Мадлена Бояджиева, кмет на община Тетевен, и зам-кмета Свилен Русинов.