Християн Стоянов стана европейски шампион

21-08-2018 08:07

Християн Стоянов спечели титлата в бягането на 1500 м в категория Т46 по време на европейското първенство за параатлети в Берлин (Гер).

Българинът триумфира с време 4:08.38 мин. Християн е сребърен медалист от европейския шампионат през 2016 г. На Паралимпийските игри в Рио де Жанейро беше най-младият състезател в българския отбор и един от най-младите атлети на Игрите. На бягането 1500 м в категория T45/T46 тогава завърши на седмо място.

Още два медала спечелиха българите в Берлин.

Радослав Златанов завоюва бронз в скока на дължина (Т13) с резултат 6.62 м. Вицешампион стана британецът Зак Скинър с 6.72 м, а титлата спечели Иван Хосе Канйо Бланко с 6.77 м.

Ружди Ружди пък завоюва бронз в хвърлянето на диск. Българинът постигна резултат от 35.80 м за класирането си. Вицешампион стана Олукхан Мусяев от Азербайджан с 37.92 м, а титлата спечели сърбинът Небойша Дурич с нов световен рекорд - 39.84 м.