Владков и Симеонова №1 в Карнобат

15-09-2018 16:40

Стоян Владков от Дунав-Русе и Радосвета Симеонова Добруджа 99-Добрич спечелиха първите места при мъжете и жените на шосеен пробег „Карнобат”.

Владков измина 5-километровата дистанция за 17:32 мин и победи Георги Гергов от Стратеш Атлетик-Ловеч (17:53 мин) и Сава Тодоров от Дунав-Русе – с постижение от 18:21 мин

Жените се състезаваха на 4 км. Симеонова спря хронометъра на 16:14 мин на финиша. Нейна подгласничка стана Силвия Георгиева от Евър-Варна с 16:40 мин. Бронзът заслужи Кремена Ковачева от Атлет 2004 - Поморие със 17:34 мин.

Шосеен пробег "Карнобат" се организира от СКЛА Атлет-Карнобат и Община Карнобат. В състезанието участваха над 150 състезатели от 22 клуба. Наградите връчиха Мария Генова-зам. Кмет на община Карнобат и Йорданка Тончева, председател на УС на СКЛА Атлет-Карнобат.

В рамките на пробега състезатели от клубовете се включиха в инициативата "Да почистим България", като най-активни бяха състезателите на Атлет-Карнобат и Евър-Варна.

---

Тагове: Радосвета Симеонова, Силвия Георгиева, Стоян Владков, Сава Тодоров, Карнобат