Балабанов на позиция от европейски медал

14-07-2019 19:43

Иво Балабанов завърши на четвърто място в бягането на 3000 метра стипълчейз на европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 23 г. в Йевле (Шв).

Той направи добро бягане във финала и финишира с личен резултат от 8:47.20 мин, като остана са по-малко от секунда и половина от бронзовото отличие.

Фредерик Руперт (Гер) спечели златния медал в дисциплината с постижение от 8:44.49 мин. Втори се нареди Алексис Фелут (Фр) – 8:45.04 мин. Преди Балабанов финишира Симон Сундстрьом (Шв) – 8:45.82 мин.

Мартин Проданов беше другият финалист от българските участници в Йевле. Бегачът се класира седми на 1500 м.