Варненският Супер спорт - отличникът на деня

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
23-07-2019 21:53 | Яна Касова

Супер спорт-Варна отметна с най-много титли първия ден на националния шампионат за мъже и жени в София.

Първи злато за отбора осигури Михаил Гаргов. 18-годишният юноша изненада фаворитите за победата на 400 м и със силен финален спринт заслужи победата в обиколката. Гаргов подобри и личния си рекорд на 49.02 сек.

Защитаващият титлата си Живко Стоянов (Дунав-Русе) трябваше да се задовлои със сребро след време от 49.24 сек. Бронзът на врата си закачи Станимир Минчев (Локомотив-Русе) – 49.43 сек.

Другите два златни медала за Супер спорт-Варна спечелиха хърделистите Елена Митева и Станислав Станков, а за техните състезания прочетете – ТУК

Кристина Борукова (СК Актив 2013 – Пловдив) не позволи да сдаде титла си на 400 м при жените и я защити с личен рекорд от 55.14 сек. Завърналата се на пистата Надежда Рачева (СК Костенец) спечели второто място с 55.70 сек. Трета се класира Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) – 56.49 сек.