Осми дубъл за Лалова в Европа

11-08-2019 19:35

Ивет Лалова спечели осми дубъл с победи на 100 м и 200 м на европейско отборно първенство. След успеха си в късия спринт вчера, днес тя триумфира и на 200 м по време на състезанията от Втора лига на шампионата във Вараждин (Хърв).

Лалова спря хронометъра на 22.99 сек (-0.8 м/сек) в контролирано бягане, в което тя търсеше единствено класирането. Българката изпревари Мая Михаленц (Слвн) – 23.03 сек, и Гунта Вайчуле (Лат) – 23.51 сек.

С осемте си двойни победи на 100 м и 200 м Лалова е абсолютен рекордьор за всички четири дивизии на европейското отборно първенство.

Лалова отново е най-полезен състезател за българския тим, след като е единствената от българския тим участваща в три дисциплини. Снощи тя завърши щафетата ни на 4х100 м.

Антонио Иванов замени Светлин Иванов в старта на 200 м. Антонио с 21.32 сек (+0.5 м/сек) се нареди четвърти.