Спринтьорите на Демирева воюваха с конкурентите и с дъжда

18-08-2019 20:26

Двама възпитаници на треньорката Валя Демирева се състезаваха на традиционния турнир в люксембургското градче Шифланге. След много тежко пътуване двойните шампиони на България (на 100 и 200 м) Инна Ефтимова и Антонио Иванов най-накрая акостираха в Люксембург. Западна Европа ги посрещна с дъжд и почти есенно време (17 градуса).

Антонио Иванов се падна в третата серия на 100 м и с 10.69 сек (-0.1 м/сек) завърши пети, класирайки се за финал „Б”. В този финал „Б” Иванов финишира отново пети с 10.76 сек (-1.6 м/сек). В по-силния финал „А” доминираха американците Джефи Демпс 10.21 и Алмийр Уеб 10.33 сек (+0.2 м/сек).

Антонио пожела да бяга и 200 м, само 55 минути след второто си бягане на 100 м. Той финишира като победител във втората серия с 21.61 сек (+0.6 м/сек). Победител в следващата трета серия (и в крайното класиране) стана Кристоф Льометр (Фр) - 20.66 сек (+0.8 м/сек). А за Иванов остана петото място в крайното класиране. Антонио никога досега не бе стартирал три пъти последователно за по-малко от два часа.

Инна Ефтимова намери място в сериите само на 200 м (финал по време). В третата последна серия Инна завърши пета с 24.02 сек (+0.7 м/сек). Победителка тук излезе латвийката Синдийя Букса с 23.52 сек, следвана от Карол Заи (Фр) - 23.60 сек. В крайното класиране (по време) Ефтимова остана шеста.

Двамата ни спринтьори са били принудени да се оправят почти сами в състезанието и са застанали на старта без почти никаква почивка и възстановяване. Очакваме и от двамата значително по-силни резултати на Балканиадата в Правец след две седмици.