Три рекорда за Милър-Уибо на 200 м

29-08-2019 21:54

Три рекорда едновременно подобри Шоне Милър-Уибо (Бах) с победата си на 200 м във финалния турнир на Диамантената лига в Цюрих.

Олимпийската шампионка на 400 м взе дистанцията за 21.74 сек (-0.4 м/сек) и стана първата дама през сезона, която слиза под 22 сек. Бахамката подобри рекорда на Диамантената лига в дисциплината, както и този на страната си.

Милър-Уибо не даде шанс на действащите топ шампионки в дисциплината. Европейската Дина Ейър-Смит (Вбр) се класира втора с 22.08 сек, олимпийската Илейн Томпсън (Ям) стана трета с 22.44 сек, а световната Дафне Схипърс (Хол) финишира четвърта – 22.46 сек.

За втора поредна година Шоне Милър-Уибо печели диаманта на 200 м, както и чек за $50 000 за победата си във финалния турнир на веригата.