Шрифт:

И през третия ден – с много медали от Балканиадата в Букурещ

И през третия ден – с много медали от Балканиадата в Букурещ
22-09-2019 10:24

Продължава успешното представяне на неостаряващите духом атлети-ветерани от България на Балканиадата в Букурещ. Отново благодарение на секретаря на ветераните-атлети от НСА Венцислав Иванов публикуваме резултатите от петък вечер и от по-голямата част от съботния ден:

 

ПЕТЪК (20 СЕПТЕМВРИ)

 

100 м жени Ж40 Вяра Първанова (Феникс 2004 Плевен) 12.78 – златен медал

 

100 м жени Ж50 Юлиана Борисова (Враца) 17.72, Ася Цветкова 18.18, Галина Коларска 19.11 се класираха за финалното бягане, Елена Борисова 21 .55 отпадна. Във финала Ж50 Ася Цветкова е шеста с 20.87

 

100 м жени Ж 55 Татяна Николова 16.70 сребърен медал, Паулина Велчева 17.21 – четвърта

 

100 м жени Ж60 Росица Стаменова (Враца) 16.75 – златен медал, Димитринка Андреева – 23.54

 

100 м жени Ж65 Бойка Иванова 19.09 – златен медал

 

100 м жени Ж 70 Виолета Ганчева 22.16 златен медал, Маргарита Михайлова 24.75 – бронзов

 

5000 м жени Ж45 Виолета Тотева (Стара Загора) 20:22.18 – сребърен медал

 

5000 м жени Ж50 Малина Иванова (Академик) 21:34.67 – златен медал (на рождения си ден!)

 

5000 м жени Ж65 Септемврина Костова 32:23.06 – сребърен медал

Щафета 4х400 м Ж45 (В.Тотева, Ел.Ранчева, Никова, Иванова) 5:24.26 – сребърен медал

 

100 м мъже М45 Живко Желев (Габрово) 12.13 9 в серията 11.92) – златен медал; Ивелин Симеонов (Плевен) 13.04 – пето място ( в серията 12.89)

100 м мъже М50 Свилен Митрофанов (Велико Търново) 12.97 четвърти (в серията 12.82), Божидар Петков 13.86 – в серията

 

100 м мъже М55 Петьо Христов (Габрово) 13.77 – бронзов медал

 

100 м мъже М60 Пламен Дойчев (Варна) 14.87 в серията

 

800 м мъже М40 Николай Трънков (Стара Загора) 2:06.52 – бронзов медал

 

800 м мъже М50 Веселин Божилов 2:30.36 пети, Никола Петков 2:33.68 – шести

 

800 м мъже М65 Павел Ширилинков (Панагюрище) 2:43.91 – златен медал

 

800 м мъже М70 Иван Грозев 3:52.52 – осми

 

ПЪРВИ РЕЗУЛТАТИ СЪБОТА (21 СЕПТЕМВРИ)


ЖЕНИ

 

400  м жени Ж35 Таня Димитрова (Костенец) 59.54 – златен медал

 

400 м жени Ж40 Галина Петкова 74.78 – сребърен медал

 

400 м жени Ж55 Тотка Иванова (Габрово) 1:47.59 – бронзов медал

 

400 м жени Ж65 Септемврина Костова 2:02.28 – сребърен медал

 

80 м препятствено бягане жени Ж50 Елена Миленова (Ст.Загора) 18.96 – четвърто място

 

5000 м спортно ходене жени Ж35 Мария Ангелова (Панагюрище) 30:23.65 – златен медал

 

5000 м спортноходене жени Ж45 Нина Никова 33:07.67 – четвърто място

 

Скок дължина жени Ж60 Антоанета Драгневска 2.45 – златен медал

 

Скок дължина жени Ж70 Иванка Иванова (Правец) – 2.88 – златен медал

 

Тласкане гюлле жени Ж40  Наташа Дафинова 8.59 – сребърен медал

 

Тласкане на гюлле Ж50 Виолета Атанасова 9.29 бронзов медал; Анета Андреева (Варна) – 9.12  четвърто място

 

Тласкане на гюлле Ж55 Паулина Велчева 8.70 м – пето място

 

Тласкане на гюлле Ж60 Стефанка Николова 8.05 – сребърен медал, Цонка Дилова 7.02 бронзов

 

Тласкане на гюлле Ж 80 Пенка Хараламбиева 6.25 – златен медал

 

Хвърляне на чук Ж60 Димитринка Андреева 12.65 – бронзов медал

 

Хвърляне на чук Ж70 Кина Павлова (Варна) 17.39 – златен медал

 

Хвърляне на чук Ж80 Пенка Хараламбиева 15.44 – златен медал

 

МЪЖЕ

 

400 м мъже М35 Николай Пенов (Габрово) 57.41 – четвърто място

 

400 м мъже М50 Веселин Божилов 63.78 – пето място

 

400 м мъже М60 Стефан Петков (Правец) 66.05 – златен медал

 

80 м препятствено бягане мъже М70 Йордан Генов – 18.25 – сребърен медал

 

110 м препятствено бягане мъже М45 Владимир Христов 26.58 – златен медал

 

5000 м спортно ходене мъже М45 Димитър Василев 33:44.92 – сребърен медал

 

5000 м спортно ходене мъже М50 Йордан Димитров (Г.Оряховица) 27:15.83 – сребърен медал

 

5000 м спортно ходене мъже М55 Димитър Димитров 34:31.04 – седмо място

 

5000 м спортно ходене мъже М65 Тани Иванчев (Плевен) 37:00.10 – пето място

 

Скок дължина мъже М45 Цветан Цветков 5.78 – сребърен медал

 

Скок дължина мъже М50 Димчо Радев (Варна) 4.86 – четвърто място

 

Скок дължина М55 Алекси Чиликов (Габрово) 4.62 четвърто място, Борислав Дянков 4.55 – пето място

 

Скок дължина М50 Пламен Дойчев (Варна) 4.59 – сребърен медал

 

Скок дължина М65 Димитър Желев (Стара Загора) – 3.52 – бронзов медал

 

Скок дължина М70 Йордан Йорданов 2.42 – песто място; Людмил Цанев (Правец) 2.30 – седми

 

Хвърляне копие М40 Костадин Тодоров (Пловдив) 50.29 – сребърен медал

 

Хвърляне на копие М50 Димчо Радев (Варна) 40.72 – златен медал

 

Хвърляне на копие М55 Росен Германов (Варна) 35.00 – сребърен медал

 

Хвърляне на копие М65 Димитър Желев (Ст.Загора) 29.00 – бронзов медал;

 

Стефан Стефанов 25.01 шесто място; Драгомир Драгнев 20.32 – осмо място

 

Хвърляне на копие М70 Койно Койнов (Ст.Загора) 28.80 – бронзов медал

 

Хвърляне на копие М75 Марин Бончев 13.24 – четвърто място:Йордан Манолов 9.37 – пети

 

Хвърляне на копие М80 Тодор Дончев – 15.43 – златен медал

 

Хвърляне на чук М65 Михаил Иванов 22.93 – сребърен медал

 

Хвърляне на чук М70 Койно Койнов (Ст.Загора) 21.57 – пето място

 

Остават още няколко дисциплини от третия ден, а днес, неделя, състезанията ще приключат, надяваме се с още много медал за българите.


BGAthletic.com

Коментари




Последни новини Най-четени