Георги Гергов и Маринела Нинева са победителите в 50-ия пробег Кольо Фичето

19-10-2019 09:29

Дряново бе домакин на 50-ия атлетически пробег „Кольо Фичето“ на 18 октомври 2019-а година.

В юбилейното издание на едно от най-старите атлетически състезания в България стартираха над 150 участника от 20 клуба от цялата страна.

Георги Гергов (Стратеш Атлетик – Ловеч) и Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) спечелиха при мъжете и жените на дистанция 4 км на традиционното трасе с обиколка 400 м в центъра на града.

Гергов, който е шампион на България на планинско бягане – дълга дистанция, постепенно се откъсна от съперниците си и завърши за 13:47 мин пред Трифон Илиев (Шумен) – 13:58 мин, и Мистър BGathletic.com 2019 Едис Исхан (Шумен) – 14:27 мин.

Пет дни след като спечели националната титла на маратон с постижение под 3 часа (2.57 часа) Нинева триумфира и в родния си град, за да зарадва десетки от съгражданите си с постижение 15:16 мин. Нейни подгласнички станаха националните състезателки Бисерин Сюлейман (Нови Пазар) – 16:04 мин, и Маргарита Радева (Орловец 93 – Габрово) – 16:24 мин, а българската шампионка на 400 м и 400 м с препятствия Кристина Борукова (Актив 2013 – Пловдив) е четвърта със 17:57 мин.

При юношите и девойките имаше оспорвани надбягвания. Еркан Низам (Евър – Варна) победи балканския шампион на 800 м Гени Семковски (Тракия 96 – Пловдив) на 2.4 км с 8:01 мин срещу 8:07 мин, а трети бе Денис Атанасов (Добруджа 99 – Добрич) – 8:12 мин.

Денислава Борисова (Шумен) надделя със силен финален спринт на 2 км над Наталия Кременска (Черно море Атлетик – Варна) със 7:18 мин срещу 7:19 мин. Бронзовата позиция бе за Ива Чиликова (Дунав – Русе) – 7:44 мин.

В стартовете при момичета и момчета под 16 години шампиони бяха Виктория Иванова (Лудогорец – Разград) – 1.2 км – 4:33 мин, и Кристиан Станчев (Орловец 93 – Габрово) – 1.6 км – 5:28 мин.

Десетки деца бягаха и в по-малките възрастови групи на дистанция 400 м.

В официална церемония на площада бяха раздадени плакети на деятели и радетели на леката атлетика в Дряново, благодарение на които атлетически пробег „Кольо Фичето“ се провежда 50 години без прекъсване.