Нинева спечели второ място на балканския маратон

18-11-2019 10:27

Маринела Нинева спечели второто място на балканския маратон, който се проведе успоредно с маратона на Сърбия в Белград.

Нинева измина класическата дистанция от 42.195 км за 2.54:47 часа. Сръбкинята Теодора Симовичч спечели победата и за генералното подреждане, и за надпреварата на Балканите с време от 2.42:30 часа. Нинева се нареди трета в генералното подреждане на надпреварата, като я изпревари и кенийката Хелън Кимутай – 2.54:07 часа.

Адриана Арсова (Мак) спечели бронза за балканското първенство по маратон с 2.55:03 часа.

Кениецът Ендива Ччерутич се наложи при мъжете на 42.195 км с 2.19:19 часа. А Максим Райлеану (Мол) стана балкански шампион с 2.21:11 часа.