Николов 45-и на европейския крос

09-12-2019 09:36

Йоло Николов се класира на 45-о място в надпреварата на 10 225 м при мъжете, а Елица Тодорова зае 80-ото място  при девойките под 20 години на 4225 м по време на европейското първенство по крос кънтри в Лисабон (Пор).

Николов финишира с време 32:16 мин, като само шампионът Робел Фсиха (Шв) слезе под 30 мин на дистанцията с 29:59 мин. Другите медали бяха за шампиона от 2016-а Араш Кая (Тур) – 30:10 мин, и Йеманеберхан Крипа (Ит) – 30:21 мин.

Елица Тодорова записа време от 16:16 мин. Надя Баточлети (Ит) защити титлата си при девойките и се окичи с второ злато и резултат – 13:58 мин. Клара Лукан (Слвн) е вицешампионка с 14:01 мин, а Мариана Мачадо (Португалия) е трета с 14:10 мин.

Йоло Николов и Елица Тодорова взеха сребърните медали на балканския шампионат, месец преди европейското на 9 ноември в  Беране, Черна гора.