Две злата за Пламена Миткова

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
18-01-2020 21:55 | Яна Касова

Пламена Миткова (Локомотив-Пловдив) е двойната шампионка от първия ден на националното първенство за юноши и девойки под 18 г. в зала „Асикс Арена“ в София.

Възпитаничката на Ивайло Русенов спечели титлата на скок дължина с 5.75 м, а заедно със съотборничките си от Локомотив-Пловдив се качи и на най-високото стъпало след щафетатата 4х1 обиколка.

Миткова, която преди седмица се приземи на 5.96 м, сега не успя отново да атакува личния си рекорд, но и направи само четири опита в състезанието – 5.28 м, 5.63 м, 5.75 и фаул, след което пропусна правото си да скача. Нейна подгласничка в сектора стана съотборничката й и тренировъчна партньорка Йоана Георгиева – 5.69 м. Георгиева беше част и от шампионската щафета на Локомотив-Пловдив. Трета в скока на дължина стана Алесандра Янева (Супер спорт-Варна) – 5.52 м. Янева стана трета и на 60 м.

Освен Миткова и Георгиева квартета на пловдивският тим за 4х1 обиколка оформиха Александра Коларова и Петя Софийска. Момичетата на Локо финишираха за 1:46.98 мин, оставяйки след себе си отборите на Супер спорт-Варна и Атлетик-София

Полина Петева, Илияна Йорданова, Александра Янева и Ана-Симон Германова от Варна изминаха четирите обиколки за 1:48.44 мин. Спринтьорките на Атлетик-София Силви Иванова, Христина Спасова – шампионката на 400 м от днес, Елена Петкова и Йоана Николова преминаха дистанцията за 1:48.73 мин.