Синя победа на 60 м с пр. при юношите

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
19-01-2020 12:21

Алекс Варадинов (Левски 2016-София) е най-бързият хърделист при юношите под 18 г., след като спечели титлата на 60 м с пр. от националния шампионат за възрастовата група в зала „Асикс Арена“ в София.

„Синият“ състезател триумфира с 8.57 сек, като в сериите даде време от 8.63 сек. Сребърният медал завоюва Лъчезар Вълчев (Лудогорец-Разград) с 8.60 сек, а бронзът замина за Мизия и Ангел Димитров (СК Мизия) – 9.02 сек.

За Вълчев това беше втори сребърен медал, след като вчера се нареди втори и в тройния скок. В сектора за хоризонтални скокове разградчанинът постигна 14.04 м и както само 0.03 сек го разделиха от златото в хърделите, така само с малка разлика изостана от първото място в тройния скок. Шампион стана Яни Стоянов (АСКЛА Сливен) с 14.10 м. Бронзът в сектора спечели Красимир Кирчев (СК Галакси-Пловдив) – 13.63 м.