Медали за брат и сестра в скока на височина

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
19-01-2020 14:43 | Яна Касова

Брат и сестра от Хеброс-Харманли спечелиха медали в скока на височина от националния шампионат за юноши и девойки под 18 г. По-големият в семейството Божидар Саръбоюков стана шампион, а Ирен – трета при девойките.

Божидар два пъти подобри личния си рекорд в състезанието – на 190 см и 193 см. Именно със 193 см той спечели златото. По-рано днес той стана трети в скока на дължина. Подгласници на Саръбоюков във вертикалния скок станаха Лъчезар Петков (Спринт-Червен бряг) – 190 см, и Денис Маринов (СК Спортико) – 185 см.

Саръбоюкова завърши със 155 см за бронза в скока на височина при девойките. Тя беше победена от Ивайла Тодорова (Евър-Варна) -  166 см, и Пламена Миткова (Локомотив-Пловдви) – 163 см. Миткова завърши състезанието с общо три медала, като освен бронза в скока на височина, тя се окичи със златни медали от скок дължина и щафетата 4х1 обиколка.