Шеста титла за Рената Петкова

08-03-2020 11:11

Шеста поредна титла на диск при жените спечели Рената Петкова (КЛАСА) по време на националния шампионат по хвърляния в Балчик на 7 март.

Петкова постигна 47.64 м за победата. Нейна подгласничка стана съотботрничката й Магдалена Съйкова с 38.20 м, а трета е Екатерина Димова (СКЛА Черно море 2005 – Балчик) с 34.25.

Петкова спечели първата си титла при жените на зимните хвърляния в Пловдив през 2015-а година и следващите пет години триумфира в Балчик. 24-годишната учителка по физическо възпитание и спорт има и няколко титли на гюле и диск от летните шампионати. Сестра й Венелина пък спечели титлата на копие при девойките под 20 г.

55-годишната Светла Миткова (Цветнака Христова – Казанлък), която е медалистка от световни първенства, зае осмо място в това състезание с 22.69 м.

Фаворитите взеха титлите на копие за мъже и жени. Марк Славов (Берое – Стара Загора) записа най-силният резултат в състезанието с 69.38 м. Славов направи още един сполучлив опит с 68.69. Негов подгласник стана Искрен Иванов (АК Враца) с 56.11, а трети е Мирослав Тодоров (КЛАСА) 53.27.

Националната рекордьорка за девойки Михаела Петкова (КЛАСА) заслужи титлата при жените, въпреки че имаше здравословни проблеми. Петкова хвърли копието на 47.87 мза златото пред Лили Стойчева (Атлетик – Хасково) 46.35 м. Бронзът бе за Вержиния Милашка (КЛАСА) – 38.96 м, която се наложи с 16 см над Ванеса Ханджийска (Феникс 2004 – Плевен) – 38.80 м.