Вълчев отново шампион

18-07-2020 19:20

Само седмица след като стана троен шампион при момчетата под 16 г., Лъчезар Вълчев (Лудогорец-Разград) отново е на върха. Разградчанинът спечели титлата на 110 м с пр. от националното първенство за юноши и девойки под 18 г. в София. Той се наложи и в тройния скок.

Вълчев нямаше проблеми за победата във финалното бягане в хърделите с 15.10 сек (-0.3 м/сек), след като сериите премина с второ място и 16.70 сек.

За сребърния медал в дисциплината завърши неговият сериозен конкурент и шампион в многобоя за възрастта от това лято Ангел Димитров (СК Мизия) – 15.69 сек. За третата позиция финишира Денис Маринов (СК Спортико) – 16.02 сек.

В тройния скок Вълччев завоюва златото с 14.05 м.

При девойките титлата заслужи Веселина Димитрова (Тракия 96—Пловдив) с време от 15.08 сек (-0.6 м/сек) във финала. Нейни подгласнички станаха шампионката в хърделите на 100 м при момичетата Пламена Чакърова (СКЛА Ботев Пловдив) - 15.34 сек, и победителката на 60 м с пр. от зимата Изабел Крамарска (СК Костенец) - 15.71 сек.