Елица Тодорова спечели три индивидуални титли

26-07-2020 15:26

Елица Тодорова (Средногорски атлет-Пирдоп) триумфира с три индивидуални титли от националния шампионат за юноши  девойки под 20 г. в София.

Бегачката се наложи на 800 м, 1500 м и 3000 м. Още двама състезатели завоюваха по три титли, но с помощта на съотборниците си в щафетните бягания. Кои са те прочетете – ТУК

В първия ден на състезанието Тодорова спечели старта на 1500 м с 4:39.45 мин, оставяйки след себе си Наталия Кременска (Черно море Атлетик-Варна) – 4:49.97 мин, и Михаела Гаврилова (Балкан-Ботевград) – 4:56.04 мин.

Във втория ден пирдопчанката първо стартира на 800 м, където триумфира с 2:16.14 мин. Петя Ковачева (СК Тангра) с 2:17.26 мин завърши втора, а трета - Станимира Христова (Тунджа-Ямбол) – 2:21.14 мин.

Тодорова завърши шампионата с титла на 3000 м и време от 10:11.32 мин. Ясна Петрова (СК Русе Кар Мотор Спорт) се окичи със среброто с 10:11.34 мин, а бронза спечели Маргарита Радева (Орловец 93-Габрово) – 10:43.50 мин.