Маринела Нинева и Исмаил Сенанджи са шампионите ни в полумаратона

Маринела Нинева (Локомотив-Дряново) и Исмаил Сенанджи (Евър-Варна) са шампионите на България в полумаратона.

Двамата спечелиха титлите по време на състезанието на 21 км от Софийския маратон. Дистанцията този път беше валидна за национален шампионат.

Нинева подобри личния си рекорд на 1.17:33 часа и спечели четвърта поредна титла на страната ни в дистанцията. Нейни подгласнички за първенството станаха Симона Неделчева (СК Русе Кар Мотор Спорт) – 1.18:19 часа, и Кристина Иванова (СК Младост 2012-Благоевград) – 1.24:31 часа.

Наталия Семенович (Укр) се наложи в общото класиране в полумаратона с време от 1.15:28 часа. Нинева се нареди трета в международното класиране

Сенанджи спря хронометъра на 1.06:57 часа за титлата и зае четвърто място в общото подреждане, където победата заслужи Жан Симукека (Руанда) - 1.05:17 часа. За българския шампионат  втората позиция извоюва Митко Ценов (СК Атлет-Мездра) – 1.09:45 часа, а бронза заслужи Мирослав Спасов (СК Атлет-Мездра) – 1.09:48 часа.

Около 900 бегачи застанаха на старт в полумаратона днес. Близо 2500 души се включиха в трите дистанции на Софийския маратон.

---

Тагове: Софийски маратон 2020, Маринела Нинева, Исмаил Сенанджи, Митко Ценов, Полумаратон, НШ 2020