Шабан Мустафа и Маринела Нинева с шампонски титли

15-10-2020 09:32

Шабан Мустафа (Шампион – Сунгурларе) и Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) станаха шампиони в дългата дистанция от 10 км (изкачване и спускане) на националното първенство по планинско бягане, което се проведе край Нова Загора.

Мустафа финишира за 48:03 мин, а след него се наредиха Александър Василев (Юниверсал – София) – 48:40 мин, и Йордан Петров (Атлетик 90 – Луковит) – 49:22 мин.

Нинева пък се наложи с време от 55:58 мин. Нейни подгласнички станаха Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) - 58:10 мин, и Мая Недялкова (Стратеш Атлетик – Ловеч) - 62:00 мин.

Стоян Тевекелев (Локомотив – Дряново) спечели титлата в дългата дистанция от 30 км (изчачване и спускане) – 2.55:09 часа. Георги Георгиев (Атлетик 90 – Луковит) премина по трасето за 2.57:30 часа за среброто. Трети стана Стефан Иванов (Стратеш Атлетик – Ловеч) – 3.03:38 часа.

Надежда Ангелова (Младост 2012 – Благоевград) заслужи златния медал на 30 км при жените. Тя финишира за 3.15:55 часа. Милка Михайлова (Дунав – Русе) стана втора с 3.48:44 часа, бронзът стана притежание на Детелина Радославова (Атлетик 91 – Велико Търново) – 4.21:17 часа.