Шабан Мустафа с втора титла в планинското бягане за 24 часа

26-04-2021 09:47

Шабан Мустафа спечели втора национална титла на планинско бягане в Златица. Атлетът от Шампион–Сунгурларе завоюва златния медал на дългата дистанция - 31 км само 24 часа след като победи на късата дистанция в Челопеч предишния ден.

42-годишният Мустафа финишира за 3.00:11 часа, а на няколко километра зад него бяха подгласниците му Димитър Маринов (Актив 2013 – Пловдив) – 3.24:12 часа, и Димитър Желязков (Мисиониос–Търговище) – 3.27:53 часа.

Надежда Ангелова (Младост 2012–Благоевград) защити титлата си дългата дистанция в Златица с 4.01:39 часа. Другите два медала отидоха при съотборничката й Силвия Младенова – 4.16:53 часа, и многократната шампионака на България в маратон Милка Михайлова (Дунав–Русе) – 4.31:46 часа.

Състезанието излъчи и шампионите при момичетата и момчетата под 16 години, както и при юношите и девойките под 18 години.

Най-малките бягаха на 1.6 км (момичета) и 2.2 км (момчета), където първи станаха Рамона Николова (Младост–Благоевград) – 7:23 мин, и Георгий Можейко (Сити Рън–София) – 9:21 мин.

Девойките и юношите се състезаваха на дистанция 4.2 км, а шампиони са съответно Ренета Ненкова (Мисионис–Търговище) – 26:30 мин, и Емил Веселов (Спартак–Койнаре) – 21:53 мин.

Медалистите бяха наградени от кметът на община Златица – Стоян Генов и президентът на атлетическия клуб домакин на състезанието Русе Кар Росен Даскалов.