Линков и Ефтимова са №1 на 200 м

06-06-2021 21:26

Борис Линков (Славия–София) и Инна Ефтимова (Дунав-Русе) спечелиха титлите на 200 м от националния шампионат за мъже и жени във Велико Търново.

Линков, който вчера стана шампион в скока на дължина със 7.59 м, се наложи за първи път в спринта на първенство на България. Той изпревари тесните специалисти в спринта с 21.24 сек (+0.5 м/сек). Негови подгласници станаха Венелин Георгиев (Локомотив-Русе) и Веселин Живков (Академик-София), които поделиха второто място с 21.34 сек.

Шампионът на 100 м Денис Димитров (Атлет-Монтана) финишира четвърти с 21.41 сек, а миналогодишният първенец Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) стана пети с 21.83 сек.

При жените Инна Ефтимова (Дунав-Русе), която вчера стана шампионка на 100 м, днес извоюва шестата си национална титла на 200 м на открито. Възпитаничката на Валя Демирева спечели първото място по безапелационен начин с 23.60 сек (+0.3 м/сек). Карин Околие (КЛАСА) финишира втора за 24.49 сек, а Кристен Радуканова (Атлетик-София) зае третото място с 25.08 сек.