Димитър Ташев спечели европейско сребро

Снимка: Списание Атлетика
18-07-2021 18:40

Димитър Ташев спечели сребърен медал от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. в Талин (Ест).

Той се приземи на 16.18 м (3.5 м/сек) и повече от него постигна само Габриел Валмарк (Шв) – 16.29 м (+0.0 м/сек). Ташев пристигна в Талин с личен рекорд от 15.78 м. Възпитаникът на Атанас Иванов обаче подобри постижението си с нормален попътен вятър – 15.99 м (+2.0 м/сек). Останалите му опити във финала бяха с измерения 15.60 (+2.8 м/сек) и 15.97 (+2.5 м/сек).

Бронзът завоюва Виктор Морозов (Ест) – 16.14 (+3.0 м/сек). Медалистите получиха отличията си лично от президентът на Европейската атлетика Добромир Карамаринов.

Другият българин във финала Мартин Точев се класира десети с 14.88 м (+1.1. м/сек).

Сливаналията Ташев е шампион на Българи за юноши и вицешампион за мъже и втори на Балканиадата за юноши. Сребърното отличие в Талин е най-големият успех за Ташев в атлетическата му кариера.

Медалът на Ташев е 23-и сребърен за България от европейски първенства за юноши и девойки под 20 г. и общо 62-o отличие за страната ни от този форум.