Видин и Казанлък с победи в V кръг от младежката атлетика

23-09-2021 09:22

Млади атлети от цялата страна се събраха в студеното време на стадиона на Национална Спортна Академия за петия кръг от популярната веригата „Атлетика за младежи“.

Победител при мъжете стана Васил Антонов (Радуканови – Видин) с 208 точки, а негови подгласници са Любомир Илиев (Олимпия – Враца) – 191 т и Вили Вунов (Атлетик – Хасково) – 152 т.

Мария Караиванова, която е възпитаничка на една от най-добрите ни спринтьорки в историята Петя Пендарева и се състезава от клуб Пендарева – Казанлък, оглави класирането при момичетата със 189 точки. След нея на почетната стълбичка имаше две състезателки със сребърни медали и еднакви точки 164 – Никол Димитрова (Олимпия – Враца) и Ана-Мария Петкова (Атлетик – Хасково). Организатори на веригата са БФЛА и водещият български телеком А1.

Всички деца бяха наградени от Борис Линков – бронзов медалист на скок дължина от европейското първенство за младежи под 23 години.

Следващият кръг на веригата, които ще излъчи годишните шампиони е в Дряново на 15 октомври, а точките за този финален кръг се удвояват.